Kıyı Yapıları, Denize İskele Kurulumu, Dalga Kıran

Kıyı Yapıları

Deniz kıyısına yapılacak olan kıyı yapıları son derece dikkatli bir şekilde inşa edilmelidir. Bunun sebebi ise yapıların bir kısmının su içerisinde yer alacak olmasıdır. Bu durum içerisinde çeşitli riskleri barındırmaktadır. Zamanla çürüme riski bunlardan birisi olmakla birlikte diğer önemli bir risk de zeminin sağlam olmamasıdır. İşte bu sebeple çeşitli kuvvetlendirme çalışmalarının yapılması gereklidir.

  • Kıyı Yapıları, Denize İskele Kurulumu, Dalga Kıran
  • Denize İskele Kurulumu

Tüm deniz kıyılarında yer alan iskele kurulumu da yukarıda ifade ettiğimiz üzere ince hesaplamaların ardından kurulmalıdır. İşte denize iskele kurulumu kapsamında firmamız da kapsamlı bir hizmet sunmaktadır. Öyle ki bunun için çelik kazık çakma işlemleri itina ile yapılmaktadır. Bu işlemin yapılabilmesi için gerekli incelemeler firmamız deneyimli personelleri tarafından hayata geçirilmektedir. Neticede ise ortaya son derece sağlam ve kullanışlı iskeleler ortaya çıkmaktadır.

Dalga Kıran

Kıyı yapıları arasında son derece önemli olanlardan bir diğeri de dalga kıranlardır. Bu sayede dalgasız durgun bir ortam oluşturulmakta ve bu alan gemiler ve yüzen vatandaşlar için son derece uygun bir mekan oluşturmaktadır. Ancak dalgaların şiddetli olduğu yerlerde dalga kıran inşa etmek teknik bilgi birikim gerektirmektedir. Zira dalga kıranda kullanılan anroşman tekniğinde iyi bir inceleme yapmak ve buna göre taş yapıları yerleştirmek gereklidir. Dalga şiddetine göre kayaların büyüklükleri ve katmanları belirlenmelidir. Bunun yanı sıra denize dolgu yapılacak alanlarda da anroşman tekniğinin kullanıldığını belirtmek gerekir.

Su Alma Yapıları

Kıyı yapıları arasında sayabileceğimiz yapılardan bir diğeri de su alma yapıları olmaktadır. Bu yapılar baraj veya göletten suyun istenilen yerlere iletilmesi için kurulur. Ancak bir kısmı su içerisinde yer aldığı için son derece dikkatli bir şekilde inşa edilmesi gerekmektedir.

Deşarj Hatları

Son olarak kıyı yapılarından olan deşarj hatlarından da bahsedelim. Atık suların deniz tabanına verilmesi olarak da adlandırılabilecek deniz deşarj hatları da firmamız tarafından döşenmektedir. Ancak bu noktada alınması gereken resmi izinlerin sizler tarafından alınması gereklidir.

Sizler de gerekli izinleri aldıktan sonra yukarıda belirtmiş olduğumuz hizmetlerin tamamı için bizlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede firmamız en kaliteli hizmetleri sizlere en uygun fiyat ayrıcalıkları ile ulaştıracaktır.