Palplanş Uygulamaları ve Palplanş Fiyatları

Palplanş Uygulamaları

Zemininde su bulunan ya da toprağın kayma riski olduğu yerlerde palplanş uygulamaları yapılmaktadır. Bu sayede inşaat çalışmalarının daha hızlı bir ilerlemesi ve projelerin zamanlamaya uygun bitirilmesi sağladığı büyük faydalarlandır. palplanş aynı zamanda inşaat projesinin daha sağlam olmasını mümkün kılmaktadır.

Palplanş uygulamaları geçici ve kalıcı olarak da yapılabilmektedir. Geçici olanlarda inşaat işlerinde belirli bir aşamaya gelindikten sonra malzemeler toplanmaktadır. Kalıcı uygulamarda ise tüm ekipmanlar proje alanında kalmaktadır.

Paplanş Nasıl Uygulanır?

Palplanş uygulaması zemine göre değişiklik göstermektedir. Eğer çok sert bir zemin ise bu durumda palplanş uygulaması yapmak imkansız olabilmektedir. Zeminin müsait olduğu yapılan etütler ile ortaya çıkarılır ve uygulama aşamasına geçilir. İlk olarak zemine çelik kazıklar çakılır ve bu kazıkların birbirlerine iyice kenetlenmeleri sağlanır. Bu sayede uygulama başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Eğer uygulamanın yapılacağı yer geometrik bir şekle sahip değilse bu durumda farklı bağlantı malzemeleri kullanılarak kenetleme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Maliyet

Palplanş fiyatları yapılacak olan uygulamaya göre değişiklik göstermektedir. Zira kalıcı ya da geçici uygulamaların seçimine göre birbirinden farklılık göstermektedir. Kalıcı uygulamalarda malzemelerin proje alanında kalacak olması ekstra bir masraf oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra uygulama yapılacak yerin büyüklüğü de fiyatları yakından ilgilendirmektedir. Yer ne kadar büyürse kullanılacak malzeme ve fiyat da o kadar çok artacaktır. Tüm bunların doğru şekilde belirlenebilmesi için firmamız personellerinin alanda inceleme yapması gerekecektir. Yapılan incelemer neticesinde proje fiyatlandırlamarı tarafınıza iletilir.

Palplanş firmaları arasında son derece deneyimli duruşuyla öne çıkan firmamız uygun fiyatları yakalayabilmek için sizlerin de bütçelerinizi düşünerek en makul fiyatları çıkarmaktadır. Bu kapsamda sizler de firmamızı tercih ederek masraflarınızı azaltabilir ve zamandan da tasarruf sağlayabilirsiniz.

Projeleriniz devam ederken firmamızla 7/24 iletişim sağlayabilirsiniz. Bunun için sitemizde yer alan iletişim numaralarımızı ve mail adreslerimizi kullanabilirsiniz. Garantili sonuç elde etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz